Salda Gölü Konaklama

Site Adı: Salda Gölü Konaklama

Site Tanımı:

SALDA GÖLÜ TANITIM

Salda gölü, Burdur-Deniz ve Antalya şehirleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en temiz gölü olarak bilinen bu doğa harikası, 1989 senesinde Doğal Sit Alanı olarak korunma altına alınmıştır. Salda Gölü, Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Bunun yanında balayına gitmek, kamp yapmak isteyen çiftler tarafından çok sık tercih edilmektedir. Sizlere buy yazımızda Selda gölü hakkında detaylı bilgiler aktaracağız.

Salda Gölü, Marsın yüzey özelliklerine sahip olan dünyadaki iki yerden biri olarak bilinmektedir. Türkiye’de bulunan büyüleyici güzelliklerden biri olan bu göl, Burdur’un Yeşilova ilçe merkezine 4 km mesafe de yer almaktadır. Aynı zamanda 44 km2’lik bir alana yayıldığını ifade edebiliriz.

Kayadibi, Doğanbaba, Yeşilova köyleri ile çevrili olan bu göl, 184 metreye varan derinliğe sahiptir. Bu derinliği sayesinde Türkiye’nin en derin göllerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

Salda Gölü, Göller bölgesi içerisinde yer almaktadır. Stromatlik kayaçlar ismi verilen kireç taşına benzer bir yapıdan oluşmaktadır. Bu kayaçlar aynı zamanda Mars’ın yüzeyinde de görülmektedir. Kayaçlar aynı zamanda gölün yapısında magnezyum üretilmesini sağlamaktadır.

Salda Gölü, Tektonik bir göl olma özelliğine sahiptir. Kumundan ve suyunun yapısında magnezyum ve kil olduğu için cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Yaz aylarında, sular çekilir ve gölün ortasında 7 beyaz ada meydana gelir.

Salda Gölü Muhteşem Manzarası ile Karşınızda

Gölün arka kısmında, karaçam ormanı yer almaktadır. Bu orman keklik, tavşan, tilki gibi canlılara ev sahipliği yapmaktadır. Bu durum tabiatın güzelleşmesine neden oluyor. Salda gölü istatistiklerde, Türkiye’nin en temiz 5.gölü olarak gösteriliyor. 1989 senesinden beri koruma altında tutulan göl, karaçam ortamları ile kaplı bir alan için masmavi suyu ve beyaz kumu ile dikkat çekmektedir.

Salda gölü, Turkuaz rengine tutkun olan herkesin, mutlaka hayatında bir kere uğraması gereken bir yerdir. Çanağı volkanik patlama sonucu oluştuğu için 184 metre derinliğindedir. BU özelliği Salda Gölünü Türkiye’nin en derin göllerinden biri konumuna getirmiştir.

Tüm Bu özellikleri nedeniyle, Salda Gölü Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmektedir. Eğer yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı öneririz.

Site Adresi: http://www.saldagolukonaklama.com

Görüntülenme Sayısı: 530

Bulunduğu Kategori: Seyahat, Tatil veTurizm Siteleri

"Salda Gölü Konaklama" Kelimesi İle İlgili Arama Motorunda Çıkan Sonuçlar: Bing - Google - Yahoo - Yandex
"http://www.saldagolukonaklama.com" Site Adresinin Arama Motorlarındaki İndex Sonuçları: Bing - Google - Yahoo - Yandex