Manevi Destek Dayanışma

Site Adı: Manevi Destek Dayanışma

Site Tanımı:

Manevi destek dayanışma olarak hedefimiz insanın sağlık ve mutluluğudur.
Manevi destek dayanışma; çeşitli manevi rahatsızlıkların tedavi yollarını, sizlere öğretmek ve uygulamada yardımcı olmak için manevi destek sunmaktadır.

Osmanlı şifahaneler kurarak çeşitli ruhsal rahatsızlıklar için meşru tedavi yolları uygulanmıştır. Uygulanan bu metot ve yöntemler Avrupalıların ilgisini çekmiş, Şifahane modelini kendi toplumlarının inançlarına uyarlayarak kazandırmışlardır.

Şifahanelerde Kuran Dinletisi, zikir ve zikrullah, su, Müzik ve renk vb. tedavi yollarını kullanmıştır. İlgi, şefkat, merhamet, özverili ve sabırlı olunmalıdır.

Manevi rahatsızlıklar için tedavi uygulamalarında insanımıza sağlıklı bilgiler ve uygulamalar sunmanın gayretindeyiz.

Şizofrenin bile ortaya çıkmasında nasıl bir gidiş göstereceğinde çevresel, psikolojik ve sosyal etkenlerin de rolü vardır. Manevi rahatsızlıkların en önemli etkeni İslam dairesi dışında bir eğitim ve yaşam tarzıdır. Toplumsal olayları incelediğimizde bu açıkça görülecektir.

Şifayı İslam çizgisinin helal dairesinde aramalıyız. Şifayı verenin Rabbimiz olduğunu unutmayınız. Hayra ve şifayı bulmada vesile olmaya imkan veren O dur.her hastalığın şifasıda ondan olduğunu unutmayınız.

İslamın hoş görmediği tüm uygulama ve amellerden sakınılması büyü (Büyük Günahlardan sayılmıştır)yapılmaması ve yaptırılmaması tavsiyemizdir.

Falcılara ileriden haber verenlere Kahinlere itibar edilmemelidir.

Bununla birlikte İslam ve iman dairesinde oluşan zayıflıkların giderilmesi için İslam dini hakkında bilgiler vererek ruhi olgunluğun oluşumu için katkıda bulunmaya çalışacağız.

Allah cc. Manevi rahatsızlığı olan büyüye maruz kalan tüm kardeşlerimizin bulundukları durumdan kurtulup şifa bulmalarını nasip eylesin.amin.

Site Adresi: https://manevidestekdayanisma.com/

Görüntülenme Sayısı: 1088

Bulunduğu Kategori: Dini & İslami Siteler

"Manevi Destek Dayanışma" Kelimesi İle İlgili Arama Motorunda Çıkan Sonuçlar: Bing - Google - Yahoo - Yandex
"https://manevidestekdayanisma.com/" Site Adresinin Arama Motorlarındaki İndex Sonuçları: Bing - Google - Yahoo - Yandex